У п'ятницю 10 травня у мене була чудова нагода побувати у Тернополі на фестивалі "Цвіт вишиванки". Цей захід відбувається вже вшосте, хоча, чесно кажучи, масштабами цьогорічний фестиваль не вразив. Та все ж таки не можу сказати, що поїхала дарма.
На фестивалі я познайомилася з колекціонером борщівських сорочок Вірою Матковською. Відкрита і легка в спілкуванні, вона любязно запропонувала нам з Русланою приміряти сорочки з її колекції. Що й казати, не скористатися нагодою зробити декілька знімків у стародавніх сорочках зміг би лише дурень. Тож, ми скоренько окинули оком що нам найбільше довподоби і гайда позувати.
Та найбільшим враженням стало придбання декількох книг по борщівським сорочкам. Перша з них - альбом "Борщівські сорочки з колекції Віри Матковської". Ця книга не нова, тому, думаю, ви з нею вже знайомі. 200 сторінок яскравих дивовижних старовинних сорочок.
А от наступна книга - справжня знахідка! Написана вона викладачами кафедри Декоративно-прикладного мистецтва Придніпровського державного університету Людмилою та Олексієм Покусінськими. Книга знайомить читача з техніками шитва і технологією виготовлення борщівської народної сорочки. За основу взято сорочки з колекції Борщівського обласного краєзнавчого музею. У виданні описано усі тонкощі і стадії виготовлення борщівської сорочки: матеріали, крій, техніки шитва і змережування. Книжка немаленька. 366 сторінок! Та й важить немало!
Ще трохи фотографій у борщівських сорочках...